Har du frågor om våra produkter?
Ring oss när du vill!

0573-63 81 00
Laggo Trappstege Dubbelsidig Pro Classic  i gruppen Stegar / Trappstegar / Trappstegar, dubbelsidiga hos Stegcentralen i Årjäng AB (LAGG-TSD205r)
Klicka på bilden för större bild!
Laggo Trappstege Dubbelsidig Pro Classic
Laggo

Laggo Trappstege Dubbelsidig Pro Classic

En robust trappstege i aluminium med 8 cm djupa steg på båda sidor. Finns i 5 olika höjder.
Plattformshöjd / Antal steg: 
Antal: 
Artikelnr.
LAGG-TSD205r
Leveranstid:
Frakt:
Kampanj:
Antal:
0
Kampanjstart:
Kampanjstopp:
  • Beskrivning
  • Produktblad
  • Manualer

Beskrivning


Laggo - Trappstege Dubbel Pro Classic.

  • Trappstege Dubbel Pro Classic, en robust trappstege med 8 cm djupa steg på båda sidor.
  • Stegen är tillverkad av greppvänliga och stryktåliga profiler av sträng-pressat aluminium.
  • Profilens anodiserade yta motverkar att händer och kläder svärtas ner.
  • Stegsidor och steg pressas samman i en teknik fri från nitar och bultar, detta ger en stege med hög säkerhet och lång livslängd.
  • Finns i 5 olika höjder.

  • Komplettera med handledare eller räcke för att få en ännu säkrare stege. Se tillbehör listan!



Titta i tabellen för att bestämma lämplig modell. Klicka fram "rätt" modell i beställningsrutan ovan.
 
Transportmått (cm)129x51x25156x54x25210x61x25264x68x25318x74x25
Djup (cm) - C120,1140,3180,8221,6261,7
Bredd (cm) - B5154616874
Höjd till plattform (cm) - A120145195245295
Höjd, hopfälld  (cm)129156210264318
Antal steg5681012
Vikt ca (kg)810131720
ArtikelnummerTSD205TSD206TSD208TSD210TSD212

Om "Pro Classic"

Sedan januari 2018 är Laggo stegteknik generalagent i Sverige för danska företaget Jumbo´s kvalitésstegar, Pro Classic. Detta innebär att Laggo breddar sortimentet av kvalitésstegar för fler områden och ändamål. Exempel på stegar är: trappstege, arbetsbock, stegpall, enkelstege, dubbelstege, utskjutsstege, hisstege, kombistege och lagerstege. Jumbo's stegar Pro Classic är utformade för daglig användning inom bygg, industri, lager och butik. Danska Jumbo A/S är specialister på stegar och byggnadsställningar. De är välkända och omtyckta av branschen.

Manualer

Liknande produkter

Günzburger Dubbelsidig trappstege med djupa steg
80 mm djupa stegpinnar. Stark konstruktion.
1595 kr
Günzburger Trappstege Dubbelsidig
Stabil trappstege med stabila gångjärn, starka spännremmar samt transportskydd. F&...
2673 kr
Wakü Teleskopisk Kombistege
GRATIS FRAKT! 3 funktioner i 1 stege (trappstege, utskjutstege & enkelstege). Stabil, l&#...
fr. 3639 kr
Wibe Trappstege 55D Dubbel
Genomtänkt konstruktion och hög kvalitet, aluminiumprofilen ger minimal vikt & bra h...
2104 kr
Wibe Trappstege ASD+
Stabil, säker och kraftig trappstege i aluminium. Steg på båda sidor.
3865 kr