Har du frågor om våra produkter?
Ring oss när du vill!

0573-63 81 00
Günzburger Trappstege Yrkes i gruppen Stegar / Trappstegar / Trappstegar med plattform hos Stegcentralen i Årjäng AB (GUNZ40103r)
Klicka på bilden för större och fler bilder!
Günzburger Trappstege Yrkes
Günzburger Trappstege Yrkes
Günzburger Trappstege Yrkes
Günzburger Trappstege Yrkes
Günzburger

Günzburger Trappstege Yrkes

En säker och trygg yrkes-trappstege från Tyskland med lång livslängd.

Plattformshöjd / steg inkl plattform: 
Antal: 
Artikelnr.
GUNZ40103r
Leveranstid:
Frakt:
Kampanj:
Antal:
0
Kampanjstart:
Kampanjstopp:
  • Beskrivning
  • Produktblad
  • Manualer

Beskrivning

  • Stegpinnarna har ett djup på 80 mm. Räfflad stegyta.
  • Stegen tillverkad i aluminium (4-kantsprofil). Obehandlad.
  • C/c-mått mellan stegpinnarna: 235 mm.
  • Försedd med verktygshylla.
  • Nivello stegfötter/ändskydd. Bidrar till extra stabilitet och friktion.
  • Stukade infästningar för stegpinnarna vilket gör att den blir mycket vridstyv och hållbar.
  • 15 års garanti.
  • SP-godkänd.


Titta i tabellen för att bestämma lämplig modell. Klicka fram "rätt" modell i beställningsrutan ovan. 

Steg inkl plattform3456789101214
Plattformshöjd (m)0,700,931,171,401,641,872,112,342,813,28
Totalhöjd trappstege1,371,601,832,072,312,542,763,013,483,95
Ytterbredd bas (m)0,470,500,530,550,590,620,650,680,740,80
Vikt (kg)5,56,67,78,79,810,511,913,515,218,0
Artikelnummer40103401044010540106401074010840109401104011240114

Manualer

Liknande produkter

Günzburger - Rullbar trappstege, enkelsidig med gummerad framkant
Enkelsidig stege med 80 mm djupa steg. Försedd med gummerad framkant.

fr. 4071 kr
Günzburger - Trappstege, enkelsidig med hjul
Enkelsidig stege med 80 mm djupa, räfflade steg. Mycket stabil tack vare den koniska kon...
fr. 3600 kr
Skeppshult Yrkestrappstege 5050
En stabil och robust yrkestrappstege som tål tufft slitage.
fr. 1252 kr
Wibe Trappstege 55P NY MODELL
55P NY MODELL! En robust proffsstege som passar för varierande arbetsuppgifter. ...
fr. 1291 kr
fr. 1434 kr
Wibe Trappstege ASP+
En av Wibes bästa stegar - stabil, säker och hållbar.
fr. 3298 kr
fr. 3664 kr