Har du frågor om våra produkter?
Ring oss när du vill!

0573-63 81 00
Günzburger - Trappstege, enkelsidig med hjul i gruppen Stegar / Trappstegar / Trappstegar med plattform hos Stegcentralen i Årjäng AB (GUNZ41103r)
Klicka på bilden för större och fler bilder!
Günzburger - Trappstege, enkelsidig med hjul
Günzburger - Trappstege, enkelsidig med hjul
Günzburger - Trappstege, enkelsidig med hjul
Günzburger - Trappstege, enkelsidig med hjul
Günzburger

Günzburger - Trappstege, enkelsidig med hjul

Enkelsidig stege med 80 mm djupa, räfflade steg. Mycket stabil tack vare den koniska konstruktionen.
Plattformshöjd / steg inkl plattform: 
Antal: 
Artikelnr.
GUNZ41103r
Leveranstid:
Frakt:
Kampanj:
Antal:
0
Kampanjstart:
Kampanjstopp:
  • Beskrivning
  • Produktblad
  • Manualer

Beskrivning


Günzburger - Trappstege, enkelsidig med hjul.

  • Enkelsidig stege med 80 mm djupa, räfflade steg.
  • Mycket stabil tack vare en genomarbetad infästning mellan steg och stegsida samt den koniska konstruktionen.
  • Trappstegen är dessutom försedd med halksäkra nivello stegfötter. 
  • Infästning på båda sidor med löstagbara metallstag.
  • 4 självlåsande bockhjul längst ner på stegsidorna.
  • Hjuldiameter 80 mm.
  • Stegavstånd 235 mm.
  • Stegens lutning 20 grader.
  • Kan även fås med fjädrande hjul mot pristillägg. Se tillbehör!

Titta i tabellen för att bestämma lämplig modell. Klicka fram "rätt" modell i beställningsrutan ovan.
 
  Plattformshöjd (m)0,690,931,161,401,631,862,102,342,803,27
  Längd stege (m)1,341,571,812,042,282,512,732,983,453,92
  Yttre bredd nertill (m)0,620,650,680,710,730,760,790,820,880,94
  Antal steg3456789101214
  Vikt (kg)7,57,68,59,611,012,413,115,116,319,8
  Artikelnummer41103411044110541106411074110841109411104111241114

Manualer

Liknande produkter

Günzburger - Rullbar trappstege med handtag
Stabil trappstege med extra stor plattform och verktygshylla. Rullbar med lyfthandtag. \...
fr. 4980 kr
Günzburger - Rullbar trappstege, enkelsidig med gummerad framkant
Enkelsidig stege med 80 mm djupa steg. Försedd med gummerad framkant.

fr. 4071 kr
Skeppshult Yrkestrappstege 5050
En stabil och robust yrkestrappstege som tål tufft slitage.
fr. 1299 kr
Wibe Trappstege 55P NY MODELL
55P NY MODELL! En robust proffsstege som passar för varierande arbetsuppgifter. ...
fr. 1506 kr
Wibe Trappstege ASP+
En av Wibes bästa stegar - stabil, säker och hållbar.
fr. 3756 kr